Program

29.6.2024 na Matičnom námestí v Čadci spoločne odpálime leto

Zdravie spojené so zábavou

Pripavujeme bohatý zábavný sprievodný program. Tak, aby sa na festivale aj počas niekoľkých hodín zabavili deti aj dospelý. Cieľom je spojiť zdravý životný štýl a zábavu, aby sme si osvojili aktivity a informácie, ktoré zlepšia naše zdravie. Avšak, aby ste sa spoločne s nami aj zabavili, dobre najedli a strávili hodnotný čas s blízkymi.

Zdravý pohyb

Užite si súťaže a pohybové aktivity. Skúsení športovci a inštruktori Vám pomôžu osvojiť si správnu techniku. Môžete vyskúšať športy a aktivity, s ktorými ešte nemáte osobnú skúsenosť. 

Všeobecná prevencia

Diagnostické testy, merania, vyšetrenia, ale aj praktické workshopy a prednášky. Sekcia všeobecnej prevencie je na festivale bohato zastúpená. Najmä pre menších návštevníkov pripravujú zdravotníci a hasiči aj zábavno-náučné aktivity, ktoré pritiahnu ich pozornosť a tiež zlepšia ich vedomosti.

Ústne zdravie

Ústne zdravie je dôležité a tiež v našich podmienkach jeho zanedbanie je aj finančne náročné. Rôzne problémy nášho zdravia pramenia práve z úst, o ktoré sa musíme pravidelne starať. Nielen pre deti sa realizujú praktické dentálne inštruktáže a workshopy. Tiež upozorňujeme na rôzne oblasti, na ktoré má správna starostlivosť dopad, ako je aj koža či nádorové ochorenia.

Duševné zdravie

Meditácia, joga, zdravý spánok či canisterapia. Starostlivosť nielen o telo, ale aj o myseľ patrí k zdravému životnému štýlu. Mnohé aktivity aj prepájajú duchovné zdravie s tým fyzickým. Praktické workshopy a hodnotné prednášky priblížia rôzne techniky a témy.

Strava a výživa

Miestne reštaurácie a prevádzky, spolu s ďalšími partnermi, pripravili jedlo a nápoje, vďaka ktorým môžete na festivale stráviť celý deň s celou rodinou. Nechýbala dobrá káva, znamenité víno či kvalitné pečivo a rôzne ďalšie chutné jedlá a špeciality.

NAPÍŠTE NÁM

Chcete priložiť ruku k dielu? Máte zaujímavý nápad? Chcete sa stať anjelským sponzorom skvelého Festivalu zdravia Čadca?